Tábor Helča

 

O táboře

Co říkate, trávit prázdniny doma u televize je docela otrava, ne? Nebylo by lepší o prázdninách si najít nové kamarády a prožít  spoustu dobrodružství? Jestli chcete strávit čtrnáct dní v přírodě na čerstvém vzduchu, získat nezapomenutelné zážitky a mít po prázdninách o čem vyprávět kamarádům ve škole, je tábor ve Stárkově to pravé místo pro vás! To co zažijete s naší partou, nikde jinde nezažijete. Už jsme společně poznali, jaký život vedli staří Slované, přistál u nás mimozemšťan a  trávili jsme léto s Egyptskými bohy. Kdo se může chlubit tím, že během 14. dnů procestoval celý svět? Příští prázdniny zažijeme zase nová dobrodružství. Tábor se bude konat:

 

od 28. 7. do 10. 8 2024
 


 

Co už jsme zažili

 

Každý rok připravujeme určité zaměření tábora, aby dětí poznaly něco nového, naučily se nové věci, změřily své síly.

 

Rok 2023 - "Rytíři kulatého stolu" Bylo to už velice dávno, když ještě Briton nebyl jednotný, kdy nic nebylo jisté a nájezdy zrádných Sasů byly všudypřítomné. Tady začala naše legenda, legenda o meči, legenda o rytířích kulatého stolu, legenda o zradě i lásce. Ale především legenda o králi sjednotiteli, válečníkovi, hrdinovi svého lidu, o Artušovi, nositeli Excalibru, králi králů Británie. 

 

Rok 2022 - "Prázdniny u baronky Smithové na Stárkovchesteru" Na panství u baronky Hellen Smithové bylo ze dne na den plno lidí - sjelo se sem na šedesát dětí, spousta barončiných známých i plno personálu. Měly to být dva týdny pohody a užívání. Ale došlo k tragédii hned první večer. Někdo baronku otrávil. Vrahem byla její psychicky narušená mladší sestra Suzanne, které se podařilo utéct z výchovného ústavu a s pomocí podvodníčka Erica Hilla nastražila na baronku jed do bonbónů, čaje, léku i dopisu. Ještěže byl pozván Sherlock Holmes, který pomohl dětem celý tento zamotaný případ vyřešit. 
  

 

Rok 2021 - "Putování českou historii" Českým vědcům se podařilo sestroji stroj času. Ale při jeho uvedení do provozu došlo k neočekáváné chybě a všichni skončili kdesi mezi mamuty. S postupujícími opravami se přes Praotce Čecha, Rudolfa II., Marii Terezii i obě světové války podařilo všem dostat zpátky do roku 2021. 

 

 

Rok 2020 - "Stárkovské filmové léto" Přes všechna přísná hygienická opatření se podařilo i tentokrát uspořádat filmový fetival věnovaný výhradně českým filmům pro děti a mládež. Shlédli jsme filmy jako Cesta do pravěku, Ať žijí duchové nebo Jak dostat tatínka do polepšovny. A slavné filmové společnosti nám představili své nové snímky, například studio Bio Illusion romantickou komedii Já, Alfonz, Bonton muzikál Pohádkový únos, Jakubisko napínavou Stárkovskou vraždu a Holiday Film grotesku Severáci.

 
 


 

Rok 2019 – "Star(kov) Wars" –  Světy galaxie již tisíc let tvoří jednotnou Galaktickou republiku. Avšak dlouho udržovaný mír se zhroutil.
Byla vytvořena Separatistická  konfederace. Bylo potřeba přesvědčit obyvatele spousty planet, aby se vrátili na stranu Jediů. Aby se to dalo zvládnout, bylo posláno Klonové vojsko - naši táborníci, kteří se tak podívali na planety Naboo, Kashyyk, Dathomir i Tatooine.
 

 

 

  

 
Rok 2018 - "Putování po Středozemi" Stalo se, čeho se všichni obávali. Temný pán Sauron opět získal sílu a s pomocí prstenu, kterému dal název Jeden, by se stal nepřemožitelným. Jeden prsten se však objevil ve Stárkově a děti, jakožto pomocné skupiny Společenstva, zajistily zničení prstenu, aby se tak zlo již nikdy nedostalo k moci.

 

 
 
 
 
Rok 2017 - "Harry Potter" Snad každý z nás jednou toužil dostat dopis z Bradavic. A šedesáti dětem se ten sen splnil. Na školních pozemcích všechny přivítal Hagrid na své motorce, v areálu také byla Vrba mlátička, Famfrpálové hřiště i Velká hodovní síň s kouzelně začarovaným stropem. Společně se pak všichni mladí kouzelníci a čarodějky učili mnoho nových školních předmětů, míchali lektvary, používali zaklínadla, létali na koštěti, hráli famfrpál a hlavně pomáhali Harry Potterovi porazit Vy-víte-koho. 

 

 

Rok 2016 - "Božský Olymp"  TARDIS nás přenesla do Starověkého Řecka, kde zrovna probíhal boj proti Titánům. Olympskému božstvu byly ukradeny jejich atributy, ztratili tak svou moc a byla jim uzavřena cesta na Olymp. Perseus, syn vládce Dia, se stal průvodcem dětí a společně navrátili sílu Hádovi - bohu podsvětí, Poseidonovi - vládci moří, Apollónovi - bohu slunce a všem ostatním. Nakonec děti vystoupaly až na vrchol Olymp a předaly blesk samotnému Diovi.
 
 
 
 
Rok 2015 - S "Pánem času - Doctorem Who" - jsme se pomocí jeho stroje času i vesmírného plavidla, modré policejní budky T.A.R.D.I.S. podívali na planetu, kde čas plyne mnohem rychleji než u nás, pomohli jsme Karlu IV. se stavbou mnoha významných staveb, setkali jsme se s piráty a indiány, podívali se do Egypta i přistáli na Měsíci.

 

 

 

 

 

Rok 2014 – “Děti boha Slunce“ Ocitli jsme se v Říši Inků, kde bůh slunce Viracocha poslal své děti Mama Ocllu a Ayara Mancu, aby nás naučili jak žít jako Inkové – založit město Cuzco, umět postavit chrám, chovat lamy i vyrábět zbraně.
 
 
 

 

 

Rok 2013 - "Pirátská legenda" Víte kdo je bukanýr nebo mořský vlk? Co je to devítiocasá kočka nebo havran? Kolik je galon nebo sáh? Víte jak chutnali štruple? A proč piráti po nich často na levoboku krmili rybičky? Ne? Tak to mi teda zatřes trámem!

 

 

Rok 2012 - "S Arabelou z pohádky do pohádky" Jak se říká "Zazvonil zvonec a pohádky je konec". Společně jsme procestovali Pohádkovou říši, kde jsme potkali nejen hodnou Arabelu, ale i zlého Rumburaka a s nimi Červenou Karkulku, Zlatovlásku, Děda Vševěda, Ptáka Ohniváka a i spoustu čertů.                 

 

 

 

Rok 2011 - "Westernové léto" Na Divokém západě děti poznávaly život osadníků a původních obyvatel - Indiánů. Získávaly svá území, pěstovaly plodiny, hlídaly stáda dobytka. Naučily se lovu, šít indiánské oblečení, stavěly tee-pee.

Rok 2010 - "Star[kov]gate" Byl pro nás ve znamení cest do budoucna. Pomocí hvězdné brány jsme putovali na různé planety, galaxie. Kde zažívali různá dobrodružství a snažili se dostat zpět na svou domovskou planetu.

 

 

 

Rok 2009 - "Cesta do Středověku" Celých 14 dni s námi na táboře byli Karel IV., Judita Durinská, Marco Polo, Leonardo da Vinci, Johanka z Arku a další osobnosti Středověku. Poznali jsme s nimi, jaký byl život v jejich době, a s čím se v ní potýkali.

 

 

 

 Rok  2008 - "Za tajemstvím Stárkova" Děti se seznámily s historií města Stárkova. Při odhalování jeho skrytých tajemství, pomocí různých šifer, jsme hledali stárkovský poklad. 

 

 

Rok 2007 - "Cesta kolem světa za 14 dní" Navštívili jsme některé země všech kontinentů, ve kterých jsme zažili zajímavá dobrodružství. Například jsme byli v Monaku, kde se jezdily závody F1. Podívali se do Nepálu a pokoříli velehoru Anapurnu. Dopluli na Klondik, a tam rýžovali zlato. Stali jsme se součástí karnevalu v Rio de Janeiru. A mnoho dalšího.

Na fotu můžete vidět zástupce států, které jsme navštívili.  

 

 

Rok 2006 - "Starověkého Egypta" Děti se seznámily   s některými egyptskými bohy. Poznaly, jak se žilo v Egyptě v dobách faraonů.

Vzácný záběr zachycuje kompletní hřmenínské božstvo pohromadě. 

 

Rok 2005 - "Dobrodružství s Alfem" Hra byla určena především na pobavení a měla prověřit zdatnost dětí. 

 Snímek zachycuje první noc tábora, kdy nás všechny překvapil pád létajícího talíře. Naštěstí se ukázalo, že jeho posádku tvoří mírumilovný Alf. Ten s námi nakonec také zůstal a než si opravil svoji loď, zažili jsme s ním spoustu legrace.

 

 

Slované - výroba oděvu

Rok 2004 - "Po stopách Slovanů" Úkolem hry bylo seznámit děti se životem Slovanů. Zhotovovaly šaty, stavěly obydlí, vyráběly keramiku a podobně.

O tom, jak pro staré Slovany byla důležitá móda, se děti mohly přesvědčit na módní přehlídce. 

 

 

Máš-li chuť poznat zajímavé lidi a poznat nová dobružství, pak neváhej a přihlaš se na náš tábor.